o2vg78ds
Hétvégén rajtol a XIV. Nemzetközi Dob-Ban Ritmusfesztivál
2021.08.11.
23
Az Egyetem utcából indul az idei Szent István-napi Néptánctalálkozó kolozsvári ünnepi felvonulása
2021.08.18.

2021.08.11.

Közösségépítés Százlábú módra

2021. augusztus 1-7 között 170 sepsiszentgyörgyi gyerek és fiatal tanult táncot és éneket, illetve vett részt közösségfejlesztő játékokon Borospatakán.  2021. augusztus 1-7 között 170 sepsiszentgyörgyi gyerek […]

2021. augusztus 1-7 között 170 sepsiszentgyörgyi gyerek és fiatal tanult táncot és éneket, illetve vett részt közösségfejlesztő játékokon Borospatakán. 

2021. augusztus 1-7 között 170 sepsiszentgyörgyi gyerek és fiatal tanult táncot és éneket, illetve vett részt közösségfejlesztő játékokon Borospatakán. A XIV. Százlábú közösségépítő műhelymunkának ebben az évben is a Borospatakon működő gyimesi csángó skanzen adott otthont. A festői környezet, a 14 megmentett régi parasztház és a hely szelleme felerősíti mindazt, amit Virág Endre, a Kovászna Megyei Művelődési Központ néptánc szakelőadója és felesége, Virág Imola a műhelymunka céljaként fogalmaztak meg: a hagyományok őrzését, továbbadásuk fontosságát, az élményszerű közösségépítést. 

A három generáció legkisebbje, az Aprólábak csoportja Százlábacskákká nőtte ki magát, ők idén vajdaszentiványi táncokat tanulhattak Mátéfi Csaba és Zita vezetésével. A Százlábú Néptáncegyüttes tagjai a jobbágytelki táncokkal ismerkedtek: nekik a marosvásárhelyi Varró Huba és Kelemen Anita diktálták a tempót. A Százlábú  legidősebb, időközben már egyetemre „csángált” csoportja mezőségi, tóvidéki, ezen belül pedig feketelaki táncokat sajátított el a szamosújvári Feketelaki Tibor és Székely Melinda jóvoltából. 

A napi 5 órás tánctanulás mellett Benkő Éva, Péter Orsolya és Prezsmer Boglárka vezetésével közösségépítő, csapatfejlesztő játékokra is sor került. Ezen programok a közösségi erő feltárását és tudatosítását segítették: a Százlábú Néptáncegyüttes tagjai helyzetgyakorlatok és gondolatébresztő beszélgetések formájában értették meg az együvé tartozás fontosságát, míg a Százlábacskák csapatbanner és egy, az együttesbe toborzó kisfilm készítése révén értékelték a közösség megtartó erejét. A kézműves foglalkozásokat Petrova Anasztázia és Demeter Miklós vezették. 

Az esti táncházak a közös táncról és éneklésről szóltak, ahol az élő zenét a Harai Banda, az Ördöngös és Finom zenekarok, illetve Antal Csanád, Bíró Imre, Ferencz Dávid, valamint Molnár Szabolcs, Kelemen Jánó és Kedves Botond szolgáltatták. 

A műhelymunka a Kovászna Megyei Művelődési Központ és Kovászna Megye Tanácsának szervezésében valósult meg, támogatói a Nemzeti Kulturális Alap, az RMDSZ, a Communitas Alapítvány, a Combridge Kft., valamint a Regös Ifjúsági és Közművelődési Egyesület voltak. A hagyományok megőrzését szem előtt tartó szülők mellett köszönet illeti Buksa Leventét, Balázs Imrét és a Dália SRL vezetőségét is, akik szintén hozzájárultak a rendezvény sikeréhez.

Az ősszel induló Aprólábak csoportjába szeretettel várunk minden olyan, 6-10 év közötti gyereket, aki nemcsak szívesen mozog és tanulna néptáncolni, de tagja lenne egy jó hangulatú, összeforrott, értékközpontú közösségnek!

Közösségépítés Százlábú módra
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Read more